Bez kategorii

Statystyczne analizy

Analizy statystyczne sprowadzają się do narzędzi i procedur, które nadają sens danym, pomagając wyciągając ilościowe wnioski, rozwiązania i podawać dowody. Ogólnie rzecz biorąc, obejmuje to kontrolę, czyszczenie i przekształcanie danych w zamyśle wygenerowania wartościowych i kluczowych wniosków, które są poparte badawczym i matematycznym rygorem. Usługę, którą zapewniają przedsiębiorstwa wykonujące analizy statystyczne, dotyczą wszechstronnej analizy danych od małych pakietów danych do przetwarzania obszernych i złożonych zestawów danych, modelowania statystycznego (zwłaszcza w kontekście biznesu), przez wykorzystanie i analizę do opisu finalnego, szeregów czasowych, badań symulacyjnych, analizy danych podłużnych, modeli przeżycia i testów randomizacyjnych. Oferowane przez przedsiębiorstwa statystyczne usługi analizy statystycznej otworzą autentyczny potencjał Twoich danych i pomogą Tobie i twojej organizacji uskutecznić korzyści z tym powiązane!

Analizy statystyczne to również statystyki podsumowujące

Istotny element statystyki opisowej, statystyki podsumowujące są używane do zsumowania i dostarczenia najobszerniejszej ilości danych w najprostszy możliwy sposób. Statystyki podsumowujące dostarczają ważne wnioski z informacji, przez co doskonale nadają się do demonstracji wyników w prosty i skuteczny sposób, czy to w ramach prezentacji, raportu lub plakatu. Wyniki można dobrać do indywidualnych potrzeb i zestawu informacji.

Eksploracyjne analizy statystyczne

Badacze z imienia i wynalazcy z natury. Eksploracyjne analizy statystyczne, zamiast być zdefiniowanym zespołem narzędzi czy technik, jest filozofią statystyczną mającą na celu wykorzystanie pełnego potencjału danych bez narzucania ścisłych szablonów albo otrzymywania przypuszczeń. Eksploracyjne analizy statystyczne umożliwiają, aby dane mówiły same za siebie, a dzięki technologiom wizualizacji potrafimy wskazać, które modele mogą obowiązywać, jakie relacje mogą w nim istnieć i na jakie odleglejsze pytania mogą przynosić odpowiedzi. Eksploracyjne analizy statystyczne umożliwiają, by w idealny sposób zbadać i pojąć, to co może być złożone i skomplikowane.

Formalne analizy statystyczne

Zacząwszy od testowania hipotez po kształtowanie predykcyjne, formalne analizy statystyczne są najlepszą formą statystyk. Wykorzystywane w przypadku odpowiedzi na rzeczowe pytania badawcze, analizy te rozpatrują mnóstwo zmiennych i wymagają dokładnego zrozumienia pytania oraz otoczenia, w którym posiadają one wykorzystanie.

Istotna uwaga

Najważniejszym atrybutem każdej pracy statystycznej jest upewnienie się, że odpowiedź, której się poszukuje, może zostać rozwiązana za pomocą pytania, które się zadało i uzbieranych informacji! Nie ma nic gorszego niż kolekcjonowanie danych, a następnie uświadomienie sobie, że nie odpowiadają one na zapytanie, które chce się odpowiedzieć.

Analizy statystyczne sprawiają Ci problem? Skontaktuj się z profesjonalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *