Bez kategorii

Hosting dedykowany

Serwer dedykowany (występuje też pod nazwą hosting dedykowany) to inaczej oddzielny komputer. Odgrywa on rolę serwera dla jednej osoby. Na takim serwerze znajdują się usługi, między innymi: poczta e-mail, strony WWW — ale tylko jednego użytkownika, który może korzystać z jak największej ilości zasobów sprzętowych, które są dostępne na serwerze dedykowanym.

Na hostingu użytkownika można zainstalować oprogramowanie i dowolnie konfigurować zainstalowany tam system operacyjny. Hostingi dedykowane ze względu na bardzo dużą ilość zasobów, które możemy wykorzystać między innymi w pamięci operacyjnej, przestrzeni dyskowej oraz częstotliwości taktowania procesora, jest idealnym rozwiązaniem na przykład dla firm oraz osób prywatnych, które oferują usługi internetowe (strony WWW, radia i telewizje internetowe, oraz poczta e-mail).

Serwer taki zarządzany jest ogólnie przez protokół SSH. Natomiast narzędzie Plesk Panel jest niezbędne do bezpośredniej administracji serwerem oraz umożliwia prowadzenie profesjonalnego, a zarazem wirtualnego hostingu. Dodatkowym atutem jest zautomatyzowanie i ograniczenie zużycia zasobów wykonywanych zadań przez administratorów lub użytkowników.

Hosting dedykowany przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników. Chcą najczęściej samodzielnie admini stratować i zarządzać zasobami, a dodatkowo potrafią obsłużyć bardzo wymagające serwisy WWW. Ważne jest również to, że takie serwery dedykowane są najczęściej dostępne w elastycznych planach, które po prostu mają możliwość rosnąć razem z potrzebami użytkowników. Kolejnym dodatkowym plusem jest fakt, że serwery te są gotowe do natychmiastowej pracy zaraz po jego kupnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *