Internet

Dlaczego warto mieć server VPS?

Dla mnie bardzo wiele osób które działają w branży IT rozwiązania oparte o tradycyjny hosting stają się po prostu mało efektywne. W niektórych zastosowania niezbędna jest możliwość mnie dużo większej ingerencji działanie takiego serwera. Dostęp do konta użytkownika okazuje się w takiej sytuacji po prostu niewystarczający. Rozwiązaniem jest oczywiście server vps,  kto za rozsądną cenę umożliwia całkowicie samodzielne skonfigurowanie środowiska pracy.

Porównanie dostępnych hostingów.

Im bardziej jesteśmy w stanie samodzielnie zarządzać wykupioną usługą tym bardziej zależy nam na większych możliwościach. Dla wielu użytkowników którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w internecie zupełnie satysfakcjonujące jest konto współdzielone do którego dostęp uzyskują za pomocą protokołu FTP.

Większe możliwości – dostęp przez SSH.

Bardziej doświadczeni użytkownicy cenią sobie jednak możliwość skorzystania z dostępu SSH. Dla każdego istotna będzie możliwość wykorzystania gotowego oprogramowania oraz dostępna moc obliczeniowa i miejsce na przechowywane tutaj dane.

Kiedy konieczny okazuje się server VPS?

Jeżeli zależy nam na tym, aby na serwerze funkcjonowało dedykowane dla nas oprogramowanie, lub też aby mieć dostęp do serwera dla większej ilości osób i sami chcemy decydować, w jaki sposób mają na nim działać wszystkie usługi z pewnością będziemy chcieli mieć dużo większy poziom kontroli nad takim systemem. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest server vps, który oferuje możliwości serwera dedykowanego za dużo niższą cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *